Produkte > CHEMI-CON > EKHJ421VSN351MA35M
EKHJ421VSN351MA35M
EKHJ421VSN351MA35M Chemi-Con
KHJ_Series_DS.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 350UF 20% 420V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 350 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.57 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.7522 A @ 50 kHz
auf Bestellung 397 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKHJ421VSN351MA35M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 350UF 20% 420V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 350 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.57 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.7522 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKHJ421VSN351MA35M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKHJ421VSN351MA35M EKHJ421VSN351MA35M Hersteller : Chemi-Con NIPC_S_A0012700489_1-2524767.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 350uF 420V
Produkt ist nicht verfügbar
EKHJ421VSN351MA35M EKHJ421VSN351MA35M Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0012700489_1-2524767.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 350uF 420V