Produkte > CHEMI-CON > EKHJ451VSN551MA51M
EKHJ451VSN551MA51M Chemi-Con
KHJ_Series_DS.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 550UF 20% 450V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.106" (53.50mm)
Capacitance: 550 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.51 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.1246 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKHJ451VSN551MA51M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 550UF 20% 450V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.106" (53.50mm), Capacitance: 550 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.51 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.1246 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKHJ451VSN551MA51M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKHJ451VSN551MA51M EKHJ451VSN551MA51M Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1708661.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 550uF 450V