Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKHS451VSN151MP30S
EKHS451VSN151MP30S
EKHS451VSN151MP30S United Chemi-Con
NIPC_S_A0010887022_1-2524713.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 150uf 450V
auf Bestellung 406 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKHS451VSN151MP30S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 910 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.3013 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKHS451VSN151MP30S EKHS451VSN151MP30S Hersteller : Chemi-Con KHSN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 150uf 450V
auf Bestellung 324 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKHS451VSN151MP30S EKHS451VSN151MP30S Hersteller : Chemi-Con KHSN-e.PDF Description: CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 910 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.3013 A @ 50 kHz