Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKHS451VSN331MR30S
EKHS451VSN331MR30S
EKHS451VSN331MR30S United Chemi-Con
NIPC_S_A0010887022_1-2524713.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 330uf 450V
auf Bestellung 21 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKHS451VSN331MR30S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.43 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.0449 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKHS451VSN331MR30S EKHS451VSN331MR30S Hersteller : Chemi-Con KHSN-e.PDF Description: CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.43 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.0449 A @ 50 kHz
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKHS451VSN331MR30S EKHS451VSN331MR30S Hersteller : Chemi-Con KHSN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 330uf 450V