Produkte > CHEMI-CON > EKLA221LIN701KR35M
EKLA221LIN701KR35M
EKLA221LIN701KR35M Chemi-Con
KLAN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 700UF 10% 220V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.559" (14.20mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 700 µF
Voltage - Rated: 220 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.44 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.16 A @ 50 kHz
auf Bestellung 400 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKLA221LIN701KR35M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 700UF 10% 220V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.559" (14.20mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 700 µF, Voltage - Rated: 220 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.44 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.16 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKLA221LIN701KR35M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKLA221LIN701KR35M EKLA221LIN701KR35M Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1708588.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 700uF 220V