Produkte > CHEMI-CON > EKLA251LIN142KA51M
EKLA251LIN142KA51M
EKLA251LIN142KA51M Chemi-Con
KLAN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1400UF 10% 250V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.559" (14.20mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.106" (53.50mm)
Capacitance: 1400 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.04 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.56 A @ 50 kHz
auf Bestellung 400 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKLA251LIN142KA51M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1400UF 10% 250V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.559" (14.20mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.106" (53.50mm), Capacitance: 1400 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.04 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.56 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKLA251LIN142KA51M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKLA251LIN142KA51M EKLA251LIN142KA51M Hersteller : Chemi-Con KLAN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1,400uF 250V
Produkt ist nicht verfügbar
EKLA251LIN142KA51M EKLA251LIN142KA51M Hersteller : United Chemi-Con KLAN-e.PDF Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 250V 1400uF Case 1.375 x 4.125in