Produkte > BUSSMANN / EATON > EKM10-10-1P
EKM10-10-1P
EKM10-10-1P Bussmann / Eaton
eaton-ekm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1301-en.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Automotive Fuses EKM10 Family, 10 Amp, 1000 Vdc, 50 kA I.R., 10 x 38 mm footprint, 1P Terminal
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKM10-10-1P Bussmann / Eaton
Description: FUSE EV 10A 1000VDC 1P TERM, Packaging: Box, Package / Case: Radial Bend Cylinder, Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.530" L (10.31mm x 38.86mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - DC: 1 kVDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKM10-10-1P EKM10-10-1P Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ekm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1301-en.pdf Description: FUSE EV 10A 1000VDC 1P TERM
Packaging: Box
Package / Case: Radial Bend Cylinder
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.530" L (10.31mm x 38.86mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Electrical, Industrial
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Voltage Rating - DC: 1 kVDC
auf Bestellung 378 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKM10-10-1P EKM10-10-1P Hersteller : Eaton Electronics eaton-ekm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1301-en.pdf Automotive Fuses EKM10 Family, 10 Amp, 1000 Vdc, 50 kA I.R., 10 x 38 mm footprint, 1P Terminal