EKM10-10-SCT
EKM10-10-SCT Eaton - Electronics Division
eaton-ekm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1301-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE EV 10A 1000VDC SCT TERM
Packaging: Box
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.535" L (10.30mm x 39.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage Rating - DC: 1 kVDC
auf Bestellung 72 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKM10-10-SCT Eaton - Electronics Division
Description: FUSE EV 10A 1000VDC SCT TERM, Packaging: Box, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.535" L (10.30mm x 39.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - DC: 1 kVDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKM10-10-SCT EKM10-10-SCT Hersteller : Eaton Electronics eaton-ekm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1301-en.pdf Automotive Fuses EKM10 Family, 10 Amp, 1000 Vdc, 50 kA I.R., 10 x 38 mm footprint, SCT Terminal
auf Bestellung 145 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKM10-10-SCT EKM10-10-SCT Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ekm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1301-en.pdf Automotive Fuses EKM10 Family, 10 Amp, 1000 Vdc, 50 kA I.R., 10 x 38 mm footprint, SCT Terminal