EKM10-20-2P
EKM10-20-2P Eaton - Electronics Division
eaton-ekm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1301-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE EV 20A 1000VDC 2P TERM
Packaging: Box
Package / Case: Radial Bend Cylinder
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.583" L (10.30mm x 40.20mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 20A
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage Rating - DC: 1 kVDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKM10-20-2P Eaton - Electronics Division
Description: FUSE EV 20A 1000VDC 2P TERM, Packaging: Box, Package / Case: Radial Bend Cylinder, Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.583" L (10.30mm x 40.20mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 20A, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - DC: 1 kVDC.
Weitere Produktangebote EKM10-20-2P
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKM10-20-2P EKM10-20-2P Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ekm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1301-en.pdf Automotive Fuses EKM10 Family, 20 Amp, 1000 Vdc, 50 kA I.R., 10 x 38 mm footprint, 2P Terminal