Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMA250ETD470MF07D
EKMA250ETD470MF07D
EKMA250ETD470MF07D United Chemi-Con
NIPCS02091_1-2524775.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 25 Volt
auf Bestellung 547 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMA250ETD470MF07D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 71 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote EKMA250ETD470MF07D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMA250ETD470MF07D Hersteller : NIPPON KMA_Series.pdf SMD
auf Bestellung 86200 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
EKMA250ETD470MF07D Hersteller : Chemi-Con KMA_Series.pdf Description: CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 71 mA @ 120 Hz