Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMG100ELL103MLP1S
EKMG100ELL103MLP1S
EKMG100ELL103MLP1S United Chemi-Con
KMGLL_e-2509098.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10volts 10000uF 16x35.5
auf Bestellung 475 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG100ELL103MLP1S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.89 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.0412 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG100ELL103MLP1S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG100ELL103MLP1S EKMG100ELL103MLP1S Hersteller : United Chemi-Con KMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.89 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.0412 A @ 100 kHz