Produkte > CHEMI-CON > EKMG100ELL220ME11D
EKMG100ELL220ME11D
EKMG100ELL220ME11D Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 46 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 82.8 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG100ELL220ME11D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 46 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 82.8 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG100ELL220ME11D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG100ELL220ME11D EKMG100ELL220ME11D Hersteller : United Chemi-Con -514183.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 22uF 5x11