Produkte > CHEMI-CON > EKMG101ELL102MM40S
EKMG101ELL102MM40S
EKMG101ELL102MM40S Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 985 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.4775 A @ 100 kHz
auf Bestellung 240 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG101ELL102MM40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 985 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.4775 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG101ELL102MM40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG101ELL102MM40S EKMG101ELL102MM40S Hersteller : United Chemi-Con KMGLL_e-2509098.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100volts 1000uF 18X40