Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMG101ETDR47ME11D
EKMG101ETDR47ME11D
EKMG101ETDR47ME11D United Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.47 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.1 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 17.75 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG101ETDR47ME11D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.47 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.1 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 17.75 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG101ETDR47ME11D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG101ETDR47ME11D EKMG101ETDR47ME11D Hersteller : United Chemi-Con -514183.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 0.47uF 100 Volt