Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMG161ELL100MJC5S
EKMG161ELL100MJC5S
EKMG161ELL100MJC5S United Chemi-Con
KMGLL_e-2509098.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 160volts 10uF 10x12.5
auf Bestellung 2190 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG161ELL100MJC5S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 67 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 120.6 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG161ELL100MJC5S EKMG161ELL100MJC5S Hersteller : United Chemi-Con KMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 67 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 120.6 mA @ 100 kHz