Produkte > CHEMI-CON > EKMG161ELL330MJ20S
EKMG161ELL330MJ20S
EKMG161ELL330MJ20S Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 145 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 261 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG161ELL330MJ20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 145 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 261 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG161ELL330MJ20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG161ELL330MJ20S EKMG161ELL330MJ20S Hersteller : United Chemi-Con -514183.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 160volts 33uF 16X31.5