Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMG161ELL331MMP1S
EKMG161ELL331MMP1S
EKMG161ELL331MMP1S United Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 705 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.0575 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG161ELL331MMP1S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 705 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.0575 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG161ELL331MMP1S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG161ELL331MMP1S EKMG161ELL331MMP1S Hersteller : United Chemi-Con KMGLL_e-2509098.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 160volts 330uF 18x35.5