Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMG251ELL221MM40S
EKMG251ELL221MM40S
EKMG251ELL221MM40S United Chemi-Con
KMGLL_e-2509098.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 250volts 220uF 18X40
auf Bestellung 250 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG251ELL221MM40S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 250V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 585 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 877.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG251ELL221MM40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG251ELL221MM40S EKMG251ELL221MM40S Hersteller : Chemi-Con KMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 220UF 20% 250V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 585 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 877.5 mA @ 100 kHz