Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMG351ELL220MK20S
EKMG351ELL220MK20S
EKMG351ELL220MK20S United Chemi-Con
KMGLL_e-2509098.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 350volts 22uF 12.5X20
auf Bestellung 2000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG351ELL220MK20S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 130 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 234 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG351ELL220MK20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG351ELL220MK20S EKMG351ELL220MK20S Hersteller : Chemi-Con KMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 130 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 234 mA @ 100 kHz