Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMG351ELLR47MF11D
EKMG351ELLR47MF11D
EKMG351ELLR47MF11D United Chemi-Con
KMGLL_e-2509098.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 350volts 0.47uF 6.3x11
auf Bestellung 1214 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG351ELLR47MF11D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 0.47UF 20% 350V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.47 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 27.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG351ELLR47MF11D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG351ELLR47MF11D EKMG351ELLR47MF11D Hersteller : Chemi-Con KMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 0.47UF 20% 350V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.47 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 27.5 mA @ 100 kHz