Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMG451ELL4R7MJ20S
EKMG451ELL4R7MJ20S
EKMG451ELL4R7MJ20S United Chemi-Con
KMGLL_e-2509098.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 450volts 4.7uF 10x20
auf Bestellung 635 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG451ELL4R7MJ20S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 40 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 100 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG451ELL4R7MJ20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG451ELL4R7MJ20S EKMG451ELL4R7MJ20S Hersteller : Chemi-Con KMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 40 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 100 mA @ 100 kHz