Produkte > CHEMI-CON > EKMG500ELL331MJ16S
EKMG500ELL331MJ16S
EKMG500ELL331MJ16S Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 410 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 615 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 4008 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG500ELL331MJ16S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 410 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 615 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG500ELL331MJ16S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG500ELL331MJ16S EKMG500ELL331MJ16S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-514183.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50volts 330uF 10x16