Produkte > CHEMI-CON > EKMG500ELL332MMP1S
EKMG500ELL332MMP1S
EKMG500ELL332MMP1S Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.77 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.9116 A @ 100 kHz
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG500ELL332MMP1S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.77 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.9116 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG500ELL332MMP1S EKMG500ELL332MMP1S Hersteller : United Chemi-Con KMGLL_e-2509098.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50volts 3300uF 18x35.5