Produkte > CHEMI-CON > EKMG500ELL471MJ20S
EKMG500ELL471MJ20S
EKMG500ELL471MJ20S Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 530 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 795 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1287 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG500ELL471MJ20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 530 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 795 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG500ELL471MJ20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG500ELL471MJ20S EKMG500ELL471MJ20S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-514183.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50volts 470uF 10x20
auf Bestellung 202 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
EKMG500ELL471MJ20S EKMG500ELL471MJ20S Hersteller : Chemi-Con KMGLL_e-2509098.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50volts 470uF 10x20