Produkte > CHEMI-CON > EKMG630ELL221MJ16S
EKMG630ELL221MJ16S
EKMG630ELL221MJ16S Chemi-Con
KMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 335 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 502.5 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 3282 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG630ELL221MJ16S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 335 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 502.5 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG630ELL221MJ16S EKMG630ELL221MJ16S Hersteller : United Chemi-Con KMGLL_e-2509098.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63volts 220uF 10x16