Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMG630ELL330MF11D
EKMG630ELL330MF11D
EKMG630ELL330MF11D United Chemi-Con
KMGLL_e-2509098.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63volts 33uF 6.3X11
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMG630ELL330MF11D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 100 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 180 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMG630ELL330MF11D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMG630ELL330MF11D EKMG630ELL330MF11D Hersteller : Chemi-Con KMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 100 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 180 mA @ 100 kHz