Produkte > CHEMI-CON > EKMH101VQT822MB63T
EKMH101VQT822MB63T
EKMH101VQT822MB63T Chemi-Con
KMH%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Capacitance: 8200 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.16 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.192 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH101VQT822MB63T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Capacitance: 8200 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.16 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.192 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMH101VQT822MB63T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH101VQT822MB63T EKMH101VQT822MB63T Hersteller : United Chemi-Con -553247.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 8200uF 100 Volt