Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH101VSN821MQ25S
EKMH101VSN821MQ25S
EKMH101VSN821MQ25S United Chemi-Con
KMH%20Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 303mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.33 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.596 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH101VSN821MQ25S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 303mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.33 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.596 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMH101VSN821MQ25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH101VSN821MQ25S EKMH101VSN821MQ25S Hersteller : Chemi-Con KMHN_e-2509057.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 820uF 100 Volt