Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH160VQT333MB25T
EKMH160VQT333MB25T
EKMH160VQT333MB25T United Chemi-Con
KMH%20Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 16V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 33000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.64 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.9312 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH160VQT333MB25T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 16V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 33000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.64 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.9312 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMH160VQT333MB25T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH160VQT333MB25T EKMH160VQT333MB25T Hersteller : United Chemi-Con -553247.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 33000uF 16 Volt