Produkte > CHEMI-CON > EKMH161VQT472MB63T
EKMH161VQT472MB63T
EKMH161VQT472MB63T Chemi-Con
KMH%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 160V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.94 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.41 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH161VQT472MB63T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 160V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.94 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.41 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMH161VQT472MB63T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH161VQT472MB63T EKMH161VQT472MB63T Hersteller : United Chemi-Con -553247.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 160 Volt