Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH181VQT272MB50U
EKMH181VQT272MB50U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SNAP-IN HIGH RIPPLE
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 92mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.7 mF
Voltage - Rated: 180 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.92 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.88 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH181VQT272MB50U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SNAP-IN HIGH RIPPLE, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 92mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.7 mF, Voltage - Rated: 180 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.92 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.88 A @ 100 kHz.