Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH181VRT272MB50N
EKMH181VRT272MB50N
EKMH181VRT272MB50N United Chemi-Con
KMH%20Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 180V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 92mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 180 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.92 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.88 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH181VRT272MB50N United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 180V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.866" (22.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 92mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 180 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.92 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.88 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMH181VRT272MB50N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH181VRT272MB50N EKMH181VRT272MB50N Hersteller : Chemi-Con unitedchemicon_KMH_Series-1210892.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2700uF 180 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
EKMH181VRT272MB50N EKMH181VRT272MB50N Hersteller : United Chemi-Con unitedchemicon_KMH Series-1210892.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2700uF 180 Volt