Produkte > CHEMI-CON > EKMH201VNN332MA80T
EKMH201VNN332MA80T
EKMH201VNN332MA80T Chemi-Con
KMH%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 200V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 75mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.74 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.11 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH201VNN332MA80T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 200V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 75mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.74 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.11 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMH201VNN332MA80T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH201VNN332MA80T EKMH201VNN332MA80T Hersteller : United Chemi-Con -553247.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 3300uF 200 Volt