Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH350LGC683MCC0U
EKMH350LGC683MCC0U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SNAP-IN HIGH RIPPLE
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.882" (22.40mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.882" (124.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 68 mF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 13.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 15.232 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH350LGC683MCC0U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SNAP-IN HIGH RIPPLE, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.882" (22.40mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.882" (124.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 68 mF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 13.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 15.232 A @ 50 kHz.