Produkte > CHEMI-CON > EKMH451VRT941MB60T
EKMH451VRT941MB60T
EKMH451VRT941MB60T Chemi-Con
KMH%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 940UF 20% 450V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.866" (22.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm)
Capacitance: 940 µF
Voltage - Rated: 450 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH451VRT941MB60T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 940UF 20% 450V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.866" (22.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm), Capacitance: 940 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Weitere Produktangebote EKMH451VRT941MB60T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH451VRT941MB60T EKMH451VRT941MB60T Hersteller : United Chemi-Con unitedchemicon_KMH Series-1210892.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 940uF 450 Volt