Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH500LGC683MDC0U
EKMH500LGC683MDC0U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SNAP-IN HIGH RIPPLE
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.102" (28.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.882" (124.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 68 mF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 16.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 18.592 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH500LGC683MDC0U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SNAP-IN HIGH RIPPLE, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.102" (28.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.882" (124.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 68 mF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 16.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 18.592 A @ 50 kHz.