Produkte > CHEMI-CON > EKMH500VNN103MA35T
EKMH500VNN103MA35T
EKMH500VNN103MA35T Chemi-Con
KMH Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH500VNN103MA35T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 50 V.
Weitere Produktangebote EKMH500VNN103MA35T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH500VNN103MA35T EKMH500VNN103MA35T Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-553247.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 50 Volt