Produkte > CHEMI-CON > EKMH500VNN103MA40W
EKMH500VNN103MA40W
EKMH500VNN103MA40W Chemi-Con
KMH Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 33mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.03 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.3524 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH500VNN103MA40W Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 33mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.03 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.3524 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMH500VNN103MA40W
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH500VNN103MA40W EKMH500VNN103MA40W Hersteller : Chemi-Con KMHN_e-2509057.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 50 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
EKMH500VNN103MA40W EKMH500VNN103MA40W Hersteller : United Chemi-Con KMHN_e-2509057.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 50 Volt