Produkte > CHEMI-CON > EKMH500VSN182MP25T
EKMH500VSN182MP25T
EKMH500VSN182MP25T Chemi-Con
KMH%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 50V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 184mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.33 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.4364 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH500VSN182MP25T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 50V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 184mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.33 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.4364 A @ 100 kHz.