Produkte > CHEMI-CON > EKMH630VSN392MQ45T
EKMH630VSN392MQ45T
EKMH630VSN392MQ45T Chemi-Con
KMHN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 64mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.54 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.048 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH630VSN392MQ45T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 64mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.54 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.048 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMH630VSN392MQ45T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH630VSN392MQ45T EKMH630VSN392MQ45T Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-553247.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 3900uF 63 Volt