Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH630VSN472MQ50S
EKMH630VSN472MQ50S
EKMH630VSN472MQ50S United Chemi-Con
KMHN_e-2509057.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 63 Volt
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 215-219 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH630VSN472MQ50S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.86 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.432 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH630VSN472MQ50S EKMH630VSN472MQ50S Hersteller : Chemi-Con KMHN_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 63 Volt
auf Bestellung 94 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKMH630VSN472MQ50S EKMH630VSN472MQ50S Hersteller : Chemi-Con KMHN-e.PDF Description: CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.86 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.432 A @ 100 kHz