Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH800LGB682MA80U
EKMH800LGB682MA80U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SNAP-IN HIGH RIPPLE
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.307" (84.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6.8 mF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.978 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH800LGB682MA80U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SNAP-IN HIGH RIPPLE, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.307" (84.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 6.8 mF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.978 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMH800LGB682MA80U
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH800LGB682MA80U EKMH800LGB682MA80U Hersteller : Chemi-Con KMHN_e-2509057.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6800UF 80V