Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH800LGN333MEA0U
EKMH800LGN333MEA0U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SNAP-IN HIGH RIPPLE
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.240" (31.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.094" (104.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 33 mF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 13.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 15.568 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH800LGN333MEA0U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SNAP-IN HIGH RIPPLE, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.240" (31.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.094" (104.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 33 mF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 13.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 15.568 A @ 50 kHz.