Produkte > CHEMI-CON > EKMH800VND722MA45T
EKMH800VND722MA45T
EKMH800VND722MA45T Chemi-Con
KMH Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 7200UF 20% 80V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 7200 µF
Voltage - Rated: 80 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH800VND722MA45T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 7200UF 20% 80V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 7200 µF, Voltage - Rated: 80 V.
Weitere Produktangebote EKMH800VND722MA45T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH800VND722MA45T EKMH800VND722MA45T Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-553247.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 7200uF 80 Volt