Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH800VNN562MA45T
EKMH800VNN562MA45T
EKMH800VNN562MA45T United Chemi-Con
United-Chemi-Con-553247.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 5600UF 80V
auf Bestellung 434 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH800VNN562MA45T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 80V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 44mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.56 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMH800VNN562MA45T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH800VNN562MA45T EKMH800VNN562MA45T Hersteller : Chemi-Con KMH Series.pdf Description: CAP ALUM 5600UF 20% 80V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 44mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.56 A @ 100 kHz