Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH800VQD682MA50T
EKMH800VQD682MA50T
EKMH800VQD682MA50T United Chemi-Con
KMH%20Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 80V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 37mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.68 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH800VQD682MA50T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 80V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 37mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.68 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMH800VQD682MA50T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH800VQD682MA50T EKMH800VQD682MA50T Hersteller : Chemi-Con KMHN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 80 Volt