Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH800VQT183MB80T
EKMH800VQT183MB80T
EKMH800VQT183MB80T United Chemi-Con
102961612506b438470801-894172.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 0.018 F 80volts 0.2
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH800VQT183MB80T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 18000UF 20% 80V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 18000 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.43 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.916 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMH800VQT183MB80T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH800VQT183MB80T EKMH800VQT183MB80T Hersteller : United Chemi-Con KMH%20Series.pdf Description: CAP ALUM 18000UF 20% 80V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 18000 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.43 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.916 A @ 100 kHz