Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH800VRT103MB50T
EKMH800VRT103MB50T
EKMH800VRT103MB50T United Chemi-Con
unitedchemicon_KMH Series-1210892.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 10KUF 80V
auf Bestellung 122 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH800VRT103MB50T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 80V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.77 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.724 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMH800VRT103MB50T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH800VRT103MB50T EKMH800VRT103MB50T Hersteller : Chemi-Con KMH%20Series.pdf Description: CAP ALUM 10000UF 20% 80V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.77 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.724 A @ 100 kHz