Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH800VSN392MA35T
EKMH800VSN392MA35T
EKMH800VSN392MA35T United Chemi-Con
United-Chemi-Con-553247.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 3900UF 80V
auf Bestellung 354 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH800VSN392MA35T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 64mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.98 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.576 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMH800VSN392MA35T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH800VSN392MA35T EKMH800VSN392MA35T Hersteller : Chemi-Con KMH%20Series.pdf Description: CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 64mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.98 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.576 A @ 100 kHz