Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMH800VSN472MR50S
EKMH800VSN472MR50S
EKMH800VSN472MR50S United Chemi-Con
KMH%20Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.39 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.068 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMH800VSN472MR50S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.39 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.068 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMH800VSN472MR50S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMH800VSN472MR50S EKMH800VSN472MR50S Hersteller : Chemi-Con KMHN_e-2509057.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 80 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
EKMH800VSN472MR50S EKMH800VSN472MR50S Hersteller : United Chemi-Con KMHN_e-2509057.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 80 Volt